25.-27.8.2005 proběhne kulturní festival

 


Čt 25.8.

14:30 

PRÁZDNÉ OBALY rock /Fryšták/

Tato zlínská skupina hraje veselý, hravý rock s prvky funky.

17:00

LEŽERNĚ A VLEŽE asijazz /Vsetín/ 

Valašská asijazzová kapela vzniká v létě roku 1996. V současné době hraje v jednoduchém nástrojovém obsazení tj. dvě kytary, baskytara, klávesy, bicí, trubka a zpěv. 

18:15 

Divadlo MEDOMET hra: 3 sestry /Zlín/ 

Hvězdné herecké trio činohry Malé scény Míša, Janča a Kristýnka rozpohybují i poslední buňku v těle...Neustanou v tanci po celou dobu...Jsou tři a umí pěkně prohnat..."
Karolína Tmavá - autorka a režisérka

19:00

DOCUKU world music /Valašské Meziříčí/ 

 Docuku se sešlo několik hudebníků z nejrůznějších hudebních oblastí - heligonkář, konzervatorista, primáš cimbálovky, folková zpěvačka či rockový bubeník. Výsledkem je zdravě vyvážená kapela s odpichem a lehkostí a se zřetelně původním uchopením folklórní látky, které na větší hutnosti a drajvu napomáhají snad jen výrazně rockově úderné bicí Karla Mikuše, známého z působení v legendární Mňáze a Žďorp.

21:15

TRABAND world music /Praha/ 

Skupina Traband vznikla v roce 1995 jako trio ("troj-bend") kytara-basa-bicí, stylově oscilující mezi country, punkem a folkem. Postupem času se propracovala ke zvuku čerpajícímu ze širšího hudebního spektra a k bohatšímu nástrojovému složení především z dechových nástrojů ("trou-bend"). 
V minulosti Traband spolupracoval s písničkářem Vaškem Koubkem a s česko-francouzským divadlem Na voru, vydal tři studiová alba a odehrál stovky koncertů doma i v zahraničí. Podnikl několik úspěšných turné po Francii a Německu, objevil se i na velkých festivalech world-music v Řecku, na Korsice, v Rakousku, Maďarsku a Polsku.

22:45 

BONUS překvapení pro diváky 

 

 

Pá 26.8.

10:00

BONUS překvapení pro diváky 

14:30 

ČERNÁ NENÍ BÍLÁ folkrock /Holešov/  

Holešovská folkrocková kapela.  

17:00

SKRZNASKRZ bigbít /Brno/ 

Mladá zajímavá bigbítová formace, která o sobě hrdě hlásá: "nejsme ničím zajímavý ani originální, ale možná právě tím jsme v záplavě originálních a zajímavých kapel zajímavý a originální.

18:15 

DIVADLO HVIZD loutkové představení /Holešov/ 

Loutkové pohádkové představení… 

19:00

TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR world music

Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti s recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poesii valašského básníka Ladislava Nezdařila. Písně na básnické texty Ladislava Nezdařila tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci "Tomáš Kočko & Orchestr". Kapela těží především z dokonalé znalosti folklórního materiálu a přestože se nevyhýbá přesahům do rocku, world music či jazzu má daleko k prvoplánovému tavení lidových písní do rocku či jazzu. 

21:15

TY SYČÁCI alternativa /Brno/ 

Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem. Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou baskytarista Tomáš Fröhlich a kytarista Petr Zavadil, veteráni z úspěšné kapely Pluto. Ty Syčáci plní české kluby už pátým rokem. 
Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků - jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. 

22:45 

Divadlo V 7 A PŮL hra: Jarin a Pipin /Brno/

Divadlo v 7 a půl sice patří v Brně mezi nejmladší divadelní scény, ale vzhledem ke své filozofii "herci sobě" patří mezi scény nejprogresivnější s kvalitou, jež tuto undergroundovou scénu s minimálním rozpočtem řadí mezi nejlepší současná česká divadla vůbec tak, vedle Husy na provázku je Divadlo v 7 a půl jediným brněnským divadlem, jehož aureola i umělecký dopad dalece přesahuje hranice svého rodného města. 
Divadlo v 7 a půl představí svou hru JARIN A PIPIN
Ptáček vypadl z hnízda a idealistická žižala ho zachránila. Ptáček vyrostl v realistického ptáka, jehož jediný životní program je se nažrat. Žižala je žrádlo… ale prej to vo tom není. Prej se žižalám plní sny.

So 27.8.

10:00

BONUS překvapení pro diváky 

14:30 

ROZLADĚNÝ ČERNÝ JEŠTĚRK alternativa /Brno/

Snažíme se hrát vlastní neotřelé folkově experimentálně tvrdé písně. V našich žilách koluje rocková a metalová krev, smíchaná s inhalacemi kouře z páleného podzimního listí.
V současné době tvoří základní sestavu kytara, baskytara, housle a akordeon. S hosty na cello a saxofon občas. 

17:00

PASS folk-rock /Zlín/ 

Zlínská folk-rocková skupina PASS vznikla roku 1998. Na folkovém festivalu Moravský vrabec ve Frenštátě pod Radhoštěm v roce 2002 obsadila skupina druhé místo.
V roce 2000 skupina vydala vlastním nákladem první CD Černé labutě, které 31.11.2000 pokřtil Karel Markytán (AG Flek).

18:15 

FRYŠTÁCKÁ ČINOHRA improvizované představení /Fryšták/

Mladý soubor, který působí na malých prknech v Čajovně - múzickém klubu ve Fryštáku. Soubor vznikl ze "staré" gardy těch, kteří kdysi začali ve Fryštáku hýbat tím čemu říkáme "alternativní" kultura. 
Představení souboru jsou čistě improvizované určené pro klubovou atmosféru pro chápavého, hravého a otevřeného "diváka". 

19:00

MARACA world music /Zlín/

S natolik výjimečnou muzikou, jakou produkuje tohle sedmičlenné těleso se totiž hned tak nesetkáte. Zkuste dát dohromady různé etno podněty, názvuky staré keltské hudby, orientu , australské i africké lidové muziky s pronikavě alternativním, minimalistickým, meditačním a občas téměř freejazzovým muzikantským přístupem, a vyjde vám hrubá představa o produkci Maracy. Projev skupiny je postaven na všelijakých vynalézavých kombinacích akustických nástrojů (kytara, housle, viola, violoncello, saxofony, didgeridoo, bicí, perkuse... a dokonce také oud!), ovšem efektivně je občas zapojen i sampler. Maraca = lahůdka pro neortodoxní gurmány ve vrcholně osobitém provedení! 

21:15

ZUBY NEHTY alternativa /Praha/ 

V jejích počátcích byla jejich hudba popisována kritiky jako punk nebo nová vlna a později jako hard core. Muzikantky samy se cítily mimo tyto kategorie a označují svou hudbu jako vážnou.
V roce 1987 se Dybbuk rozpadl a Marka Míková s Pavlou Slabou zakládají Zuby nehty. Začínají s různými muzikanty (včetně mužů) a usilují o výrazně intenzivnější a kompaktnější zvuk. Postupně se spojily s původními členkami Dybbuku. V roce 1993 přispěla Alice Flesarová z Teplic (sax, vocal) k ideálu polyfonické harmonie.
Dlouhodobě působící skupina tvůrčích žen je unikátem v České republice. Všechny na základě přátelství, muzikantské příbuznosti a svých demokratických názorů přispěly do mozaiky pěti dosud vydaných alb. Skupina má věrný okruh příznivců ve všech věkových kategoriích.

22:45 

Divadlo LÍŠEŇ inscenace: Sávitrí /Brno/ 

Divadlo Líšeň vzniklo v Brně v roce 1998 jako nezávislé divadlo zaměřující se na původní a experimentální tvorbu - výtvarné a loutkové divadlo, hudební, zvukovou a pohybovou improvizaci. 
Divadlo Líšeň se představí se svou inscenací Sávitrí. Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o lásce a síle princezny Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Vizuálně silný obraz barevných pohyblivých stínů na velkém plátně (2x2m) je doprovázen zvukově stylizovaným projevem vypravěče a hudebníka v jedné osobě ovládajícího soubor originálních, vlastnoručně vyrobených netradičních hudebních nástrojů.

 


bonusy 
Pro návštěvníky máme připraveny speciální bonusy, které nebudeme prozrazovat. Diváci si je vyberou a vychutnají až na festivalu. Tyto kulturní bonbónky budou podávány ve fryštáckém kinosále. Vše se v čas dozvíte.

 

informace

místo: Fryšták u Zlína.

pódium na dvoře: Na farním dvoře vedle kostela se odehraje veškerá hudební produkce.

pódium v kině: zde se odehrají divadelní představení a bonusy. 

vstupné na místě jednodenní 150,-Kč, třídenní 350,-Kč, pes 50,- Kč/1den. Děti do 14 let, důchodci,  fyzicky a mentálně postižení mají vstup ZDARMA.  

předprodej v Čajovně - múzickém klubu do 21.8. 290,- Kč

na festivalu: bazárek, sekáč, žonglování, bubnování, prodej bubínků, výčep, čajový stan,  hadgia-bar.

pořádá  v r.2005 os Z kola ven za podpory města Fryšták a Římskokatolické církve   

 

www.MalySvet.zde.cz